Ogrodzenia gabionowe

Osoby ceniące sobie oryginalność i nowoczesne rozwiązania mogą zdecydować się na innowacyjne ogrodzenia gabionowe, które nie tylko nadadzą domostwu wyjątkowego charakteru, ale także pozwolą wyróżnić się na tle tradycyjnych, podobnych do siebie ogrodzeń.

Gabion to nic innego jak kosz wykonany ze stalowej siatki, który napełnia się różnorodnym wypełnieniem.
Najczęściej ma kształt prostopadłościanu i składa się z kilku komór.

Za ciekawostkę może posłużyć fakt, iż gabiony zostały doceniane przez samego mistrza Leonarda da Vinci, który zaprojektował specjalny ich rodzaj na potrzeby budowy kościoła San Marco w Mediolanie.

Ogrodzenia gabionowe charakteryzują się dosyć nowoczesnym wyglądem – i dlatego dobrze współgrają zwłaszcza z architekturą modernistyczną. Oprócz tego posiadają bardzo wiele zalet:

Skuteczna bariera dźwiękowa
Ogrodzenia gabionowe z jednej strony doskonale tłumią hałas dochodzący z zewnątrz, a z drugiej – zabezpieczają sąsiadów przed odgłosami dochodzącymi z naszej posesji.
Dzieje się tak dlatego, iż nieregularne kształty wypełnienia gabionów posiadają właściwości rozpraszania fal dźwiękowych, co skutkuje redukcją hałasów.

Pełna prywatność
Znacząco zwiększają poczucie komfortu domowników.
Przede wszystkim dobrze zabezpieczają posesję przed wtargnięciem na nią osób niepowołanych – gęste rozmieszczenie oczek siatki, z której wykonany jest kosz skutecznie utrudnia wspinaczkę na ogrodzenie i przedostanie się na drugą stronę.

Stabilność
Ogrodzenia gabionowe charakteryzują się niezwykle stabilną i masywną konstrukcją.
Mogą być stawiane na nierównym terenie, gdyż dobrze znoszą różnorodne wibracje oraz ruchy podłoża.

Trwałość
Są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie czasu i warunków atmosferycznych.
Ich niezwykłą właściwością jest to, iż posiadają naturalną zdolność przepuszczania wody, dzięki czemu nie są narażone na niszczycielską działalność niskich temperatur.

Ekologiczne rozwiązania
Ogrodzenia gabionowe to produkt niezwykle przyjazny środowisku.
Do ich produkcji stosuje się naturalne materiały, które nie tylko doskonale współgrają z otoczeniem, ale także nie stanowią dla niego żadnego zagrożenia.

Uniwersalność
Ogrodzenia gabionowe są bardzo uniwersalne – pasują do wielu stylów architektonicznych i mogą być ozdobą wielu posesji.

Kosze

gabionowe

Słupy

gabionowe

Indywidualne

zamówienia

Dlaczego warto nas wybrać?

Telefon

693-076-447

e-mail

biurobramkar@gmail.com

Adres:

Wilga, ul Leśna 5